• עו״ד אייל אבולפיה Eyal abulafia Adv.

הגיע בשישי ב- 01:00 בלילה לעכב אדם ישן ועירום על דבר של מה בכך וסרב לאפשר לו להתלבש - צפו בתיעוד

עודכן: 4 בספט׳

ג' נדרש לחקירה בגין תלונת חברתו לשעבר כי שלח לה מסרונים בניגוד לרצונה, המשטרה בחרה להגיע לביתו ביום שישי בשעה 01:00 בלילה, להיכנס לחדרו הפרטי בעודו ישן עירום, ולא לאפשר לו להתלבש תוך השפלתו ורמיסת כבודו

התנהלות מחפירה של שוטרי תחנת לב ת"א - לאחר שהוגשה תלונה על שליחת מסרונים מטרידים, עבירה פעוטה של הטרדה באמצעות מתקן בזק המצויה בחוק התקשורת, שלח קצין תורן של תחנת לב תל אביב, סאלח מולא, צוות שיטור לבית לקוחו של עורך דין פלילי אייל אבולפיה, תוך שהורה לו לעכב את החשוד לחקירה בגין עבירה של איומים על בת זוג, עבירה עליה כלל לא התלוננה בת הזוג, וכראיה לכך האסמכתא לשחרור חשוד שלהלן.

זאת עשה הקצין ביום שישי כך שהשוטרים הגיעו לביתו של ג' ביום שישי בלילה, בשעה 01:00, בעוד ג' ישן במיטתו ומבלי שקדם להגעתם כל ניסיון לזמן את ג' להגיע לתחנה בכוחות עצמו.

עם הגעת השוטרים לדירה, פתח את דלת הדירה שותפו של ג'. אז פנו השוטרים לחדרו הפרטי, נכנסו אליו כשהוא ישן עירום במיטתו, כשהם אוחזים פנסים דולקים ואחד מהם החל רודה בג' תוך שמטיח בו כי הוא חשוד באיומים על בת זוגו.

משלב זה, החל ג' שלא הבין פשר ההתנהלות הבלתי פרופוציונאלית כלפיו, להתחנן כי יאפשר לו השוטר להתלבש שכן הוא עירום. אך השוטר באטימותו ובאדנותיות ואגרסיביות, מנע זאת ממנו והסלים את האירוע עד שעם קימתו של ג' ממיטתו, בכוונה להתלבש, החל השוטר לאחוז בו ולפעול כלפיו באלימות, תוך שזורק עליו מגבת שהייתה במקום ואומר לו "תתכסה בזה".

אם לא די בכך, הזעיק השוטר תגבורת תוך שטוען כי ג' "לא רגוע", בעוד הוא בלבד מי שהתנהל בצורה חסרת קור רוח, שרירותית ומקוממת.

השוטר החליט לאזוק את ג' בעודו עירום, ולא הסתפק בכך, אלא אזק אותו גם ברגליו אף כי במקום נכחו כשבעה שוטרים אותם הזעיק השוטר על לא מאומה. אם זה לא מספיק, הוא הובל אזוק ברגליו וידיו ברחוב מרכזי בתל אביב בסביבת ביתו כשהוא מושפל וחסר אונים.

בסיום חקירה קצרה, שוחרר ג' לביתו אף ללא מעצר בית, כראיה להיעדר כל מסוכנות מצדו.


221 צפיות